Egyesületünk bemutatása

Zölderő Környezetvédő és Szépítő Egyesület 2000-ben alakult, a Győri Hulladékégető botrányos dioxin kibocsátása miatti tüntetés hangulatában. A Győri Törvényszéken bejegyzett lajstromszáma:  Pk.T.62.163/2000…
Egyesület tagjai között találhatók mérnökök, egyetemi oktatók, hallgatók, tanárok, vállalkozók, közhivatalnokok, nyugdíjasok, stb.
Pályázatokból fedezzük kiadásainkat. Elnyert pályázatok kiírói: Környezetvédelmi Minisztérium, ÖKOTÁRS Alapítvány, Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, Nemzeti Civil Alapprogram, Nemzeti Együttműködési Alap, T-com Hozzáad, Vidékfejlesztési Minisztérium.

Dr. Ferenczi Zoltán elnök és az egyesület eredményeinek bemutatása

Dr. Ferenczi Zoltán Lébényben született 1941.
Egyetemi végzettsége: Eötvös Lóránd Tudományegyetem Természettudományi Kar, matematika-fizika tanári szak. 1959-1964.
Tudományos fokozata: MTA közgazdaságtudomány kandidátusa. 1994.

Munkahelyei:
Kossuth Lajos Gimnázium Mosonmagyaróvár. Matematika-fizika tanár. 1964-1971.
Agrártudományi Egyetem, Mosonmagyaróvár. Matematika Fizika Tanszék. 1971-1995.
Széchenyi István Egyetem, Győr. Statisztika Tanszék, tanszékvezető egyetemi docens. 1995-2006.
MTA köztestületi tag (statisztika).

Ferenczi Zoltán tudományos munkásságát 2 doktori disszertáció, 16 jegyzet, 8 könyv és könyvrészlet, 51 tudományos közlemény jelzi.
Tudományos közéleti tevékenysége:

• Tudományos Ismeretterjesztő Társaság titkára 10 évig Mosonmagyaróváron. Tudományos ismeretterjesztő tevékenységéért Kitaibel Pál emlékérmet kapott 1992-ben.
  • Magyar Tudományos Akadémia Statisztikai Bizottság tagja: (2002-2011).
  • Győri Széchenyi István Szakkollégium alapítója, igazgatója. (1997-2002).
  • Zölderő Környezetvédő és Szépítő Egyesület közhasznú egyesület elnöke: (2000- ).
  • A környezet védelméért és szépítéséért végzett munkája elismeréséért BÁCSA SZOLGÁLATÁÉRT díjat kapott 2011-ben.
  • Kitaibel Pál Környezetvédelmi Emlékérem díj. 2018.

Ferenczi Zoltán 1968 óta nős. Felesége Élő Valéria, tanító. Két gyermekük van, mindketten a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen szereztek diplomát. Pálma lányuk Budapesten él, három gyermek édesanyja. Gellért fiúk Baján él, három gyermek édesapja

Zölderő Környezetvédő és Szépítő Egyesület tevékenységének (2000-2020) eredménye:

• Győri Hulladékégető működése ellenőrzésének kikényszerítése.
  • Gumitavak” felszámolása: most fával beültetett terület.
  • Szent Vid emlékhely kialakítása (2005) és fenntartása a Mosoni-Duna partján
  • Bácsa történelmi emlékszobor felállítása és a templom előtti tér rendezése (2006).
  • Szitásdomb füvészkert kialakítása: a 6,4 ha terület megtisztítása 250 m3 szeméttől, az egész terület bekerítése, partifecske udvar kialakítása, madárodúk kihelyezése, színes információs táblák elhelyezése, 120 kocsányos tölgy betelepítése, sétautak kialakítása, védett homoki életközösségek feltárása és óvása.
  • Az 1954-es szigetközi árvíz szabadtéri emlékhelyének kialakítása, információs táblák készítése.
  • Ismeretterjesztő programok szervezése iskolásoknak, egyetemi hallgatóknak, érdeklődő lakosoknak.
  • Bácsa környezetkultúrájának kutatása és publikálása:
    • Mátyás Lajos akvarellek: bácsai és kisbácsai templomokról, a hősök szobráról
    • Szent Vid tanösvény színes információs táblái, képeslap
    • Horváth Gyula: Szitásdomb füvészkert színes információs táblái.
    • Ferenczi Zoltán (2007): Bácsa történeti emlékszobor. Palatia kiadó
    • Dr. Ferenczi Zoltán-Horváth Gyula-Lampert Bálint (2015): Kisbácsa öröm-bánat térképe.
    • Dr. Ferenczi Zoltán-Horváth Gyula (2016): Győr-Bácsa környezetkultúrája, Palatia kiadó
    • Közlemények a Bácsai Krónika helyi lapban Videók az eseményekről
    • Előadások konferenciákon